CD54NP-221KC
CD54NP-221KC
CD54NP-221KC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CD54NP-221KC
  • Description
    FIXED IND 220UH 350MA 1.57OHM SM
  • Delivery Services
220 µH Unshielded Inductor 350 mA 1.57Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CD54NP-221KC
Series CD54
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 220 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 350 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.57Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)