SMAJE100AH
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 100VWM UNI
Datasheet
DatasheetPackage
DO-214AC, SMA
Request for Quotation
SMAJE100AH
lmages are for reference only.SMAJE100AH
TVS DIODE 100VWM UNI
DatasheetDO-214AC, SMA
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
162V Clamp 2.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE100AH
| Category | Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes |
| Manufacturer | Eaton - Electronics Division |
| Series | SMAJExxH |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 100V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 111V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 162V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | Telecom |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |