SMAJE110CAH
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 110VWM BI
Request for Quotation
SMAJE110CAH
lmages are for reference only.SMAJE110CAH
TVS DIODE 110VWM BI
Delivery Services
177V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE110CAH
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 110V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 122V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 177V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.3A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |