SMAJE10CAH
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 10VWM BI
Request for Quotation
SMAJE10CAH
lmages are for reference only.SMAJE10CAH
TVS DIODE 10VWM BI
Delivery Services
17V Clamp 23.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE10CAH
| Series | SMAJExxH |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 10V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 11.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 17V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 23.5A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |