SMAJE10CA
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA
Request for Quotation
SMAJE10CA
lmages are for reference only.SMAJE10CA
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA
Delivery Services
17V Clamp 23.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE10CA
| Category | Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes |
| Manufacturer | Eaton - Electronics Division |
| Series | SMAJE |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 10V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 11.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 17V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 23.5A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |