SMAJE10AH
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 10VWM UNI
Request for Quotation
SMAJE10AH
lmages are for reference only.SMAJE10AH
TVS DIODE 10VWM UNI
Delivery Services
17V Clamp 23.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE10AH
| Category | Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes |
| Manufacturer | Eaton - Electronics Division |
| Series | SMAJExxH |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 10V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 11.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 17V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 23.5A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |