SMAJE11AH
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 11VWM UNI
Request for Quotation
SMAJE11AH
lmages are for reference only.SMAJE11AH
TVS DIODE 11VWM UNI
Delivery Services
18.2V Clamp 22A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE11AH
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 11V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 12.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 18.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 22A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |