SMAJE120AH
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 120VWM UNI
Request for Quotation
SMAJE120AH
lmages are for reference only.SMAJE120AH
TVS DIODE 120VWM UNI
Delivery Services
193V Clamp 2.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE120AH
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 120V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 133V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 193V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.1A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |