SMAJE110AH
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 110VWM UNI
Request for Quotation
SMAJE110AH
lmages are for reference only.SMAJE110AH
TVS DIODE 110VWM UNI
Delivery Services
177V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE110AH
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 110V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 122V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 177V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.3A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |