SMAJE11CAH
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 11VWM BI
Request for Quotation
SMAJE11CAH
lmages are for reference only.SMAJE11CAH
TVS DIODE 11VWM BI
Delivery Services
18.2V Clamp 22A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE11CAH
| Category | Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes |
| Manufacturer | Eaton - Electronics Division |
| Series | SMAJExxH |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 11V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 12.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 18.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 22A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |