SMCJE13A
SMCJE13A
SMCJE13A
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMCJE13A
  • Description
    TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC
  • Delivery Services
21.5V Clamp 69.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Quick Inquiry
SMCJE13A
Type Zener
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 69.8A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)