TVX1C330MAD
TVX1C330MAD
TVX1C330MAD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TVX1C330MAD
  • Description
    CAP ALUM 33UF 20% 16V AXIAL TH
  • Delivery Services
33 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Quick Inquiry
TVX1C330MAD
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature -40°C ~ 85°C