SMAJE120CAH
Manufacturer
Eaton - Electronics DivisionDescription
TVS DIODE 120VWM BI
Request for Quotation
SMAJE120CAH
lmages are for reference only.SMAJE120CAH
TVS DIODE 120VWM BI
Delivery Services
193V Clamp 2.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
SMAJE120CAH
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 120V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 133V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 193V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.1A |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |