B43698A5226Q7
B43698A5226Q7
B43698A5226Q7
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B43698A5226Q7
  • Description
    CAP ALUM 22UF 450V AXIAL TH
  • Delivery Services
22 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 3.7Ohm @ 100Hz 7500 Hrs @ 105°C
Quick Inquiry
B43698A5226Q7
Series B43698
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Capacitance 22 µF
Tolerance -10%, +30%
Voltage - Rated 450 V
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.7Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 7500 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency -
Ripple Current @ High Frequency 1.15 A @ 10 kHz
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.535" L (16.00mm x 39.00mm)
Base Product Number -
Impedance 1.6 Ohms