PSMN4R1-30YLC,115
PSMN4R1-30YLC,115
PSMN4R1-30YLC,115
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PSMN4R1-30YLC,115
  • Description
    MOSFET N-CH 30V 92A LFPAK56
  • Package
    SC-100, SOT-669
  • Delivery Services
N-Channel 30 V 92A (Tc) 67W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
Quick Inquiry
PSMN4R1-30YLC,115
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 92A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.35mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 1.95V @ 1mA
Vgs (Max) ±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1502 pF @ 15 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 67W (Tc)
Operating Temperature -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Package / Case SC-100, SOT-669
Base Product Number PSMN4R1
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23 nC @ 10 V