SDCHA1V5020-150-R
SDCHA1V5020-150-R
SDCHA1V5020-150-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCHA1V5020-150-R
  • Description
    IND SMD POWER 15.0UH 1.25A
  • Delivery Services
15 µH Shielded Inductor 1.25 A 165mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SDCHA1V5020-150-R
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 165mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 31MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)