SDCHA1V5020-1R0-R
SDCHA1V5020-1R0-R
SDCHA1V5020-1R0-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCHA1V5020-1R0-R
  • Description
    IND SMD POWER 1.0UH 4.1A
  • Delivery Services
1 µH Shielded Inductor 4.1 A 20mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SDCHA1V5020-1R0-R
Inductance 1 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.1 A
Current - Saturation (Isat) 5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 20mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 137MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)