SDCHA1V5020-3R3R
SDCHA1V5020-3R3R
SDCHA1V5020-3R3R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCHA1V5020-3R3R
  • Description
    IND SMD POWER 3.3UH 2.8A
  • Delivery Services
3.3 µH Shielded Inductor 2.8 A 43mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SDCHA1V5020-3R3R
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 43mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 66MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute SDCHA1V5020-3R3-R SDCHA1V5020-100-R SDCHA1V5020-150-R SDCHA1V5020-1R0-R
Part Number SDCHA1V5020-3R3-R SDCHA1V5020-100-R SDCHA1V5020-150-R SDCHA1V5020-1R0-R
RoHS Status ROHS3 Compliant
Description IND SMD POWER 3.3UH 2.8A 2 PADS IND SMD POWER 10.0UH 1.6A IND SMD POWER 15.0UH 1.25A IND SMD POWER 1.0UH 4.1A