SDCHA1V5020-1R5-R
SDCHA1V5020-1R5-R
SDCHA1V5020-1R5-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCHA1V5020-1R5-R
  • Description
    IND SMD POWER 1.5UH 3.5A
  • Delivery Services
1.5 µH Shielded Inductor 3.5 A 25mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SDCHA1V5020-1R5-R
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 25mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 100MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)