SDCHA1V5020-2R2-R
SDCHA1V5020-2R2-R
SDCHA1V5020-2R2-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCHA1V5020-2R2-R
  • Description
    IND SMD POWER 2.2UH 3.3A
  • Delivery Services
2.2 µH Shielded Inductor 3.3 A 32mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SDCHA1V5020-2R2-R
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Current - Saturation (Isat) 4.1A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 32mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 86MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)