SDCHA1V5040-150-R
SDCHA1V5040-150-R
SDCHA1V5040-150-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCHA1V5040-150-R
  • Description
    IND SMD POWER 15.0UH 1.8A
  • Delivery Services
15 µH Shielded Inductor 1.8 A 80mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SDCHA1V5040-150-R
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Current - Saturation (Isat) 2A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 80mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 21MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)