SDCHA1V5020-4R7-R
SDCHA1V5020-4R7-R
SDCHA1V5020-4R7-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDCHA1V5020-4R7-R
  • Description
    IND SMD POWER 4.7UH 2.4A
  • Delivery Services
4.7 µH Shielded Inductor 2.4 A 60mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SDCHA1V5020-4R7-R
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 60mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 55MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)