TSL1315RA-101K2R5-PF
TSL1315RA-101K2R5-PF
TSL1315RA-101K2R5-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-101K2R5-PF
  • Description
    FIXED IND 100UH 2.5A 97 MOHM TH
  • Delivery Services
100 µH Unshielded Inductor 2.5 A 97mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-101K2R5-PF
Material - Core -
Inductance 100 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Current - Saturation (Isat) 3.9A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 97mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant 3.3MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)