TSL1315RA-220K4R2-PF
TSL1315RA-220K4R2-PF
TSL1315RA-220K4R2-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-220K4R2-PF
  • Description
    FIXED IND 22UH 4.2A 35 MOHM TH
  • Delivery Services
22 µH Unshielded Inductor 4.2 A 35mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-220K4R2-PF
Material - Core -
Inductance 22 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Current - Saturation (Isat) 8.2A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Q @ Freq 80 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 7.6MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Part Number TSL1315RA-220K4R2-PF TSL1315RA-100K5R1-PF TSL1315RA-101K2R5-PF TSL1315RA-102JR78-PF
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
RoHS Status
Description FIXED IND 22UH 4.2A 35 MOHM TH FIXED IND 10UH 5.1A 23 MOHM TH FIXED IND 100UH 2.5A 97 MOHM TH FIXED IND 1MH 780MA 1 OHM TH