TSL1315RA-330K3R7-PF
TSL1315RA-330K3R7-PF
TSL1315RA-330K3R7-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-330K3R7-PF
  • Manufacturer
    TDK Corporation
  • Description
    FIXED IND 33UH 3.7A 43 MOHM TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial, Vertical Cylinder
  • Delivery Services
33 µH Unshielded Inductor 3.7 A 43mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-330K3R7-PF
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer TDK Corporation
Series TSL
Packaging Cut Tape (CT)-->Tape & Box (TB)
RoHS Status
Type -
Material - Core -
Inductance 33 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Current - Saturation (Isat) 6.8A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 43mOhm Max
Q @ Freq 70 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 6.9MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)