TSL1315RA-103JR24-PF
TSL1315RA-103JR24-PF
TSL1315RA-103JR24-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-103JR24-PF
  • Description
    FIXED IND 10MH 240MA 10 OHM TH
  • Delivery Services
10 mH Unshielded Inductor 240 mA 10Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-103JR24-PF
Material - Core -
Inductance 10 mH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 240 mA
Current - Saturation (Isat) 400mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 10Ohm Max
Q @ Freq 70 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant 300kHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)