TSL1315RA-152JR68-PF
TSL1315RA-152JR68-PF
TSL1315RA-152JR68-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-152JR68-PF
  • Description
    FIXED IND 1.5MH 680MA 1.3 OHM TH
  • Delivery Services
1.5 mH Unshielded Inductor 680 mA 1.3Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-152JR68-PF
Material - Core -
Inductance 1.5 mH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 680 mA
Current - Saturation (Isat) 1A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Q @ Freq 40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant 830kHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)