TSL1315RA-221K1R7-PF
TSL1315RA-221K1R7-PF
TSL1315RA-221K1R7-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-221K1R7-PF
  • Description
    FIXED IND 220UH 1.7A 200 MOHM TH
  • Delivery Services
220 µH Unshielded Inductor 1.7 A 200mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-221K1R7-PF
Material - Core -
Inductance 220 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant 2.2MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)