TSL1315RA-470K3R4-PF
TSL1315RA-470K3R4-PF
TSL1315RA-470K3R4-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-470K3R4-PF
  • Description
    FIXED IND 47UH 3.4A 52 MOHM TH
  • Delivery Services
47 µH Unshielded Inductor 3.4 A 52mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-470K3R4-PF
Series TSL
Packaging Cut Tape (CT)-->Tape & Box (TB)
Material - Core -
Inductance 47 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Current - Saturation (Isat) 5.7A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 5.6MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)