TSL1315RA-102JR78-PF
TSL1315RA-102JR78-PF
TSL1315RA-102JR78-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-102JR78-PF
  • Description
    FIXED IND 1MH 780MA 1 OHM TH
  • Delivery Services
1 mH Unshielded Inductor 780 mA 1Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-102JR78-PF
Material - Core -
Inductance 1 mH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 780 mA
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant 1MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Part Number TSL1315RA-102JR78-PF TSL1315RA-100K5R1-PF TSL1315RA-101K2R5-PF TSL1315RA-103JR24-PF
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
RoHS Status
Description FIXED IND 1MH 780MA 1 OHM TH FIXED IND 10UH 5.1A 23 MOHM TH FIXED IND 100UH 2.5A 97 MOHM TH FIXED IND 10MH 240MA 10 OHM TH