TSL1315RA-150K4R5-PF
TSL1315RA-150K4R5-PF
TSL1315RA-150K4R5-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-150K4R5-PF
  • Description
    FIXED IND 15UH 4.5A 28 MOHM TH
  • Delivery Services
15 µH Unshielded Inductor 4.5 A 28mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-150K4R5-PF
Material - Core -
Inductance 15 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Current - Saturation (Isat) 9.5A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max
Q @ Freq 90 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 12MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)