TSL1315RA-222JR55-PF
TSL1315RA-222JR55-PF
TSL1315RA-222JR55-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL1315RA-222JR55-PF
  • Description
    FIXED IND 2.2MH 550MA 2 OHM TH
  • Delivery Services
2.2 mH Unshielded Inductor 550 mA 2Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL1315RA-222JR55-PF
Series TSL
Packaging Tape & Box (TB)
Material - Core -
Inductance 2.2 mH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 550 mA
Current - Saturation (Isat) 830mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Q @ Freq 40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant 700kHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)